Selamlar, 2 defa açtığım ama ilgisizlik sebebiyle kapattığım blog'umu yeniden açmaya karar verdim. Bu defa çok kararlıyım ilgileneceğim. Daha önce yazılım ile ilgili yazılar paylaşıyordum, şimdi yazılımla birlikte siber güvenlik hakkında da yazı yazmayı planlıyorum. Aslında ağırlıklı olarak siber güvenlikle ilgili paylaşacağım ama yazılım olmazsa olmazımız olduğu için göz ardı etmemeye çalışacağım.

 

Biraz kendimden bahsedeyim… İstanbul'da yaşıyorum ve Bilgi Üniversitesi Siber Güvenlik 1. sınıf öğrencisiyim. Lisede bilişim teknolojileri bölümü okudum. Yazılıma olan ilgimin sebebi buydu. Lisede C# ve SQL öğrendim Windows form uygulamaları geliştiriyordum. Sonra web uygulaması geliştirmek istediğim için ASP.NET öğrenmeye başladım bununla birlikte MVC yapısını öğrendim ve birkaç ufak tefek proje geliştirdim. Şimdilerde daha çok siber güvenlikle ilgileniyorum.

Daha önce açtığım bloglar WordPress altyapısına sahipti ama bu defa tasarım hariç her şeyi kendim kodladım. ASP.NET MVC kullandım. Kodları açık kaynak olarak github’da paylaşacağım.

 

Neden blog yazıyorum?

Burada bildiğim konuları anlatmanın yanı sıra beni, bilmediğim konular hakkında içerik üretmek için öğrenmeye itmesi yeterli bir sebep benim için. Python öğrenmek istiyorum. Bunu öğrenirken burada bir şeyler paylaşacağım. Kişisel notlar olarak paylaşımlar yapacağım. Yazıların interaktif olmasına özen göstermeye çalışacağım.